Супер одат со пиво и фудбал: Поховани зденки

Супер одат со пиво и фудбал: Поховани зденки

Одлични се во комбинација со ладно пиво и добар фудбал во вашиот дом. Ако сакате да направите нешто специјално за пријателите додека следите Европско, и да навивате за својот тим, еве го нашиот предлог.Направете брзи и лесни поховани зденки.

Состојки:

  • 1 пакување зденки
  • 3 јајца
  • 1 шолја брашно
  • 1 шолја презла

Начин на подготовка:

  1.     Извадете ги зденките од пакувањето и фолијата.Убаво поминете ги во брашното, па во изматените јајца, и на крајот во презлата.
  2. Пржете во тава со масло додека не заруменат од двете страни.
  3.   Послужете ги со тартар сос.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Поховани зденки

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

Похован кашкавал

Брза даска кога ќе ви се најават гости

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

Која е тајната за совршени лазањи?

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

 

 

singlepost_text