Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Во летните денови направете си пијалок кој ќе ви помогне за детоксикација на организмот. Потребни ви се неколку состојки и десетина минути за здрав пијалок од вашата кујна.

Состојки:

  • 2 литри вода
  • 1 лажица ѓумбир
  • 1 тенко исечена краставица на тркалца
  • 1 лимон исечкан на парчиња
  • 12 листови нане

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во еден сад.
  2. Оставете ги преку цела ноќ.
  3. Утредента обидете се да ја испиете целата исцедена течност постепено во текот на денот.

Освежително и здраво!

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Изобилство витамини во чаша – грижете се за здравјето

Лубеницата е кралица на овошјето – вкусна чинија полна здравје

Дињата како лек – свежина и здравје во летните денови

Хранливо и вкусно смути – дневна доза витамини

Брзо и освежително – смути од шумски плодови

Изобилство на витамин Ц – Киви и лимон – совршено за летото

 

 

 

singlepost_text