Јадете пржени компирчиња во ова време и нема да се претворат во сало

Јадете пржени компирчиња во ова време и нема да се претворат во сало

Ако сте љубител на пржени компирчиња(а веруваме дека нема човек кој не е) тогаш треба да знаете и кога да ги јадете за да не се претворат во вашиот организам како масти и сало.
За појадок ДА! Скробот кој го имаат го намалува холестеролот. Освен тоа, богат е со минерали потребни за здравје на организмот.За ручек и вечера – НИКАКО! Имаат два до три пати повеќе калории од останатиот зеленчук, па ако не сакате да се здебелите, јадете ги само наутро.

Па, не треба да се откажувате од задоволствата во животот, само треба да знаете кога да ги внесете во организмот за да немате проблеми со килограмите.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Рецепт за крцкави компирчиња на шведски начин

Ручек идеја: Компир со сланина – прсти да излижеш

Млад компир со лукче – вистински деликатес

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав компир во рерна

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Инглесијас?

Сос од сенф и мед

ВИДЕО: Рецепт за потпечен полнет компир