Напиток кој заменува 100 стомачни

Напиток кој заменува 100 стомачни

Ако не сте задоволни со изгледот, особено летниот период кога се подготвувате за на плажа, ви предлагаме да направите природен пијалок кој ќе ви ја врати витата линија, а со тоа и најважното – самодовербата.Секако не постои магија која може да не претвори во супер модели, но овој напиток ќе ги топи вашите масти, а и има одличен вкус.

Состојки:

  • 500 мл бадемово млеко
  • 2 банани
  • 2 лажици путер
  • Бадемово или кокосово масло
  • 2 лажици кисела павлака
  • Мало парче мускатно оревче

Подготовка:

  1. Ставете сè во блендер и мешајте околу 1 минута.
  2. Кога ќе се соединат состојките сипете во чаша.
  3. Пијте ја течноста додека е свежа.

 

Со балансирана исхрана, вежбање и консумирање на овој напиток резултатите ќе бидат многу побрзо видливи

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Протеините – основа на ефикасни диети

Внимателно прочитајте: 19 навики поради кои се здебелувате

Чувајте го здравјето: Каква храна треба да консумираме на горештините

Прочистете ја крвта со листови од коприва

Летово бидете во топ форма: Три намирници со кои ќе слабеете

Лесен начин како да изгубите 3 килограми за 1 недела

Магичен рецепт: За пет дена топи пет килограми