Заборавете на пекарите: Нема грешка со овој рецепт дури и да сте аматер во кујна

Заборавете на пекарите: Нема грешка со овој рецепт дури и да сте аматер во кујна

Дури и ако сте целосен аматер во кујната, овој рецепт секако ќе заврши со успех при подготовката. Засукајте ги ракавите и направете вкусен оброк.

Состојки:

  • округло лепче
  • јајце пржено
  • кашкавал
  • сланина или салама
  • домат, краставица и марула по желба

Подготовка:

  1. Издлабете го лепчето, ставете ги јајцето, кашкавалот и саламата. Балансот и количината на состојките ја одредувате самите, според вашиот вкус.
  2. Печете 20 минути во загреана рерна на 180 степени.
  3. Декорирајте со остатокот од продуктите.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Полнети јајца – вкусен појадок по едноставен рецепт

Дали некогаш сте виделе долги јајца – нема да верувате како се прават

Дали до сега погрешно сме ги пржеле јајцата?

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

singlepost_text