За неодолива арома во вашиот дом – потребни ви се две намирници

За неодолива арома во вашиот дом – потребни ви се две намирници

Доколку сакате вашиот дом да мириса неодоливо, ви требаат неколку намирници за да го постигнете посакуваниот ефект.

Состојки:

  • кафе
  • миризлива свеќа

Подготовка:

  1. Во стаклен сад ставете кафе, а во средината миризлива свеќа.
  2. Кога ќе ја запалите свеќата, ќе се рашири пријатна миризба во домот.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Ви здодеа од кафето? – Банана и кикиритки, нешто различно во кујна 

Супер рецепт: Леден кафе колач

Уметност: Направете фигури од кафе пена

Кој е наједноставен трик со кој најбрзо ќе го изладите жешкото кафе?

 

singlepost_text