Ви здодеа од кафето? – Банана и кикирики, нешто различно во кујната

Ви здодеа од кафето? – Банана и кикирики, нешто различно во кујната

Ви здодеа од пиењето кафе и сокови и смути кои се секогаш со ист вкус? Направете нешто необично во кујната. Ви нудиме смути од банани и кикирики готово за десетина минути.

Состојки:

  • 2 банани
  • 2 шолји млеко
  • 1/2 шолји кикирики со путер
  • 2 лажици мед
  • 2 чаши лед

Подготовка:

  1. Исечете ја бананата и ставете ја во блендер.
  2. Додајте се останато заедно со ледот и блендирајте додека не се соедини.
  3. Сипете во чаша и уживајте.

Поврзани вести на Gotvi.mk: 

Пржена банана

Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

singlepost_text