Која е омилената храна на Џон Њуман?

Која е омилената храна на Џон Њуман?

Џон Њуман, човекот кој ги освои срцата на Македонските фанови, вели дека ја сака храната и дека според него готвењето ги зближува луѓето и е одличен начин за социјализација, независно дали вие готвите за некого, или, пак, некој готви за вас.

Ја сакам Азиската храна… сакам да јадам бифтек со спанаќ или грав и воопшто месо“, вели Њуман за tokyobanhbao.com.

Со јадењето сакам да испијам чаша квалитетно црвено вино, како и парче чоколадо потоа.

На прашањето која земја според него има најдобра храна, Џон Њуман вели дека тоа Италија, но исто така и Австралија.

„Сиднеј, како и Лондон е мултикултурен град. Таму можете да пробате храна од различни кујни.“, вели Њуман.

Целото интервју со Џон Њуман можете да го прочитате ТУКА

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко