Сакате месо на трпезата? Имаме одличен Gotvi.mk рецепт за вас

Сакате месо на трпезата? Имаме одличен Gotvi.mk рецепт за вас

Gotvi.mk рецепт за вкусно месо со зелка за кое ви ветуваме одличен летен вкус.

Состојки:

 • зелка
 • 1/2 кг јунешко или телешко месо
 • 5 моркови
 • 2 главици кромид
 • 3-4 домати
 • масло
 • сол
 • бибер
 • магдонос
 • ловоров лист

Начин на подготовка:

 1. Во тенџере ставете ги кромидот и маслото и малку пропржете.
 2. Месото исечкајте го на коцки, а морковите и зелката на ситни парчиња.
 3. Додадете ги исечканите домати, малку вода, ловоров лист зачините и малку магдонос.

Сервирајте во чинии. Добар апетит!

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Рецепт за вкусна мусака без месо – прсти да излижеш

Една поинаква мусака

Тоа е тој вкус – Мусака во земјена тава

Плескавица во пица лепче со кајмак

Мусака на коцки

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text