Ражничи од зеленчук и виршли – сензационален вкус

Ражничи од зеленчук и виршли – сензационален вкус

Во летните денови потребна ни е брза и лесна храна. Затоа, наместо да пржите и да стоите долго над шпоретот, ви предлагаме рецепт за ражничи кои вреди да се пробаат.

Состојки:

  • 3-4 виршли
  • краставица
  • домати
  • сирење

Начин на подготовка:

  1. Прво сварете ги виршлите, а потоа излупете ја краставицата и исечкајте ја на тркалца. И сирењето исечете го на коцки.
  2. Откако се ќе ви биде спремно редете ги состојките на стапчето, виршла, краставица, домат сирење, виршла, краставица, домат, сирење…
  3. Можете да додавате продукти по желба.

Нема потреба од дополнително печење.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Брз видео рецепт: Слатко – солени коктел ражничи

Маринирани пилешки ражниќи

Брзо мезе за ненајавени гости

Брза даска кога ќе ви се најават гости

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Солени палачинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Брзи друштвени тортиљи за 5 минути

 

singlepost_text