Хамбургер, шпагети, суши… Која е омилената храна на Енрике?

Хамбургер, шпагети, суши… Која е омилената храна на Енрике?

Вчеравечер заврши концертот во Скопје на познатиот латино пејач, Енрике Иглесијас. Критиките се позитивни, а публиката која имаше можност да го проследи концертот цел ден споделуваше фотографии и видеа од атмосферата на социјалните медиуми.

Фановите на Енрике сигурно ќе ги интересира која е неговата омилена храна, ресторани, пијалоци…

Gotvi.mk ви открива:

Омилена храна на Енрике: суши, вкусни чилакилес, хамбургер со пржени компирчиња, хамбургер со кашкавал, сланина и кисели краставички, пилешки нагети, тако, егзотични овошја, пица, италијанска храна, сите видови на компирчиња, сите видови на хамбургери, шпагети, поховани лигњи, морска храна

Омилени десерти на Енрике: тирамису, профитерол, пита од јаболка со сладолед од ванила

Омилени кујни: Јапонска, Кубанска, Американска, Шпанска и Мексиканска

Зеленчук: зелена салата

Овошје: диња

Меѓу омилените ресторани на Енрике се Бургер Кинг и Мек Доналдс, како и познати ресторани во Мајами и Мадрид.

Омилени пијалоци: Атлантико рум, мохито, кока кола, вода, чај

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text