Здрав напиток од само 80 калории: Јагоди во чаша

Здрав напиток од само 80 калории: Јагоди во чаша

Направете вкусен напиток кој има само 80 калории и изобилува со здравје и свежина.

Состојки:

1 дл обезмастен јогурт

1 дл бадемово или кокосово млеко

1 шолја јагоди

Начин на подготовка:

Сè ставете во блендер и направете смути. Ставете во чаша и додадете неколку коцки лед. Украсете со јагода на врвот и уживајте 🙂

На здравје!

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти со јагоди:

Слатко од јагоди – се прави сега, а се јаде цела година

Брз рецепт за чоколадни јагоди

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Зелена салата со сирење и џем од јагоди

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

singlepost_text