Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната

Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната

Направете една необична салата која со задоволство ќе ја приготвите за вас и најблиските.

Состојки:

  • 3 лути пиперки ситно сечкани
  • 1 главица лук
  • 400 грама сирење рендано
  • 3 лажици црвен пипер
  • масло за јадење
  • 5 благи пржени пиперки
  • 3 лажици кајмак или павлака
  • сол
  • црн бибер

Подготовката е многу лесна: сè се меша и се декорира со магдонос 🙂

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

 

Фото. Recepti.fr