Направете маска за лице со едно јајце

Направете маска за лице со едно јајце

За да имате убава, сјајна и здрава кожа која нема да изгледа уморно, потребно ви е само едно јајце. Верујвајте, протеините кои ги крие јајцето ќе ви помогнат да ја вратите младоста.

Состојки:

Јајце
Салвети

Подготовка:

Се одвојува белката од жолчката. Белката се мати и потоа се мачка претходно измиеното лице, се ставаат салфети, па врз нив повторно од белката.

Оваа маска треба да отсто 30 минути.

Измијте по 30 минути со ладна вода.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text