Заборавете како сте правеле палачинки – ви требаат само две состојки

Заборавете како сте правеле палачинки – ви требаат само две состојки

Од само две состојки направете си вкусни палачинки кои можете да ги јадете неограничено. Тие немаат лактоза, глутен и рафиниран шеќер.

Ви требаат само банани и јајца.

ПОДГОТОВКА:

Згмечете една банана и додадете две јајца. Се тоа изматете го. Кога ќе добиете хомогена смеса, тоа е тоа. Не додавајте ни млеко ни шеќер. На тавче за палачинки ставете малку масло, а потоа ставете една кутлача од смесата. Можете да ја декорирате по избор.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text