Руски научник советува: Само со една билка ослободете се од стресот

Руски научник советува: Само со една билка ослободете се од стресот

Стресот е неминовен дел од секојдневниот живот. Во времето во кое живееме, со сите рокови, обврски и проблеми, ниту возрасните, ниту децата за жал не се имуни на стресот.

За да го намалиме нивото на стрес и да го покачиме нивото на серотонинот – хормонот на среќата, потребна ни е само една билка која веќе и веројатно ја имате дома.

Според едноставниот рецепт на руски научник, Генадиј Милахов, тоа е ловорот! Оваа евтина билка која речиси сите ја имаме во домовите ослободува од големо количество стрес.

Се што треба да направите е да запалите сув ловоров лист во пепелник. Излезете од собата на 10 минути, а кога ќе се вратите ќе ги почувствувате промените.

Вдишете длабоко и ослободете се од стресот.

Прочитај летни Gotvi.mk вести:

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text