Рецепт кој го менува животот – направете ручек со три состојки

Рецепт кој го менува животот – направете ручек со три состојки

Ако сте изморени од комплицирани рецепти кои постојано го трошат вашето време и вашиот труд, ова пилешко ќе ви биде најомилениот рецепт во вашата кујна. Спремањето на вкусен ручек никогаш не било полесно.

Само три состојки ви се потребни за овој добар рецепт: 500 грама пилешко филе, 1 литар павлака за готвење, 2 кесички супа од печурки

Подготовка: Во една чинија наредете го исечканото пилешко филе, потоа ставете ја супата и павлаката за готвење. Ставете ја смесата во рерна на 200 степени и печете додека не се добие црвена боја.

За помалку од пола час имате прекрасен ручек со малку труд.

На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек