Направете ги највкусните колачиња од само три состојки

Направете ги највкусните колачиња од само три состојки

Верувале или не, постојат слатки колачиња кои може да ги направите од само три состојки. 

Состојки:

  • 300 мл слатка павлака
  • 300 гр шеќер
  • 75 гр маргарин

Начин на подготовка:

  1. Павлаката ставете ја во сад па ставете ја на рингла и додајте го шеќерот. Гответе на тивок оган додека не добиете карамела (околу 45 минути).
  2. Во карамелата додајте го маргаринот додека е на оган.
  3. Ставете од смесата во калапчиња и оставете да се излади

Тоа е тоа 🙂 На здравје!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

singlepost_text