Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават

Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават

Дали некогаш сте биле во ресторан во кој кога сте нарачале оброк што содржи варени јајца, истиот ви го сервирале со долгнавести јајца во форма на цилиндер?

Еден новинар не можел да верува дека во рестораните се сервираат вакви јајца кои немаат никаква разлика меѓу нив и одлучил да испита за што всушност се работи.

Погледнете го видеото со процесот на производство на вакви јајца:

За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Вистинска кафе уметност – Како да направите фигури со лате пена?

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

 

Преземено од Прес24

singlepost_text