ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Подравка ни претставува одличен рецепт за домашен сладолед од кокос и боровница. Се прави брзо, а резултатот е многу вкусен 🙂

Состојки:

  • 1 кокос премиум пудинг
  • 80 гр шеќер
  • 200 гр млеко
  • 500 мл хопла
  • 300 гр свежи боровници

Начинот на подготовката погледнете го во видеото:

Погледнете видеа со кулинарски рецепти, трикови и совети тука

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти:

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

singlepost_text