ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

Ана има одличен рецепт кој се бори против акни и мозолчиња. И овој рецепт се прави со само 2 состојки.

Потребни ви се: 2 лажички мед и една лажичка цимет. Ставете ги во сад и мешајте додека не се соедини и не добие густина на паста.

Можете да ја нанесете на критичните места и оставете ја да отстои 10 минути. Ако ви остане вишок од оваа маска, можете да го зачувате за следниот третман, бидејќи оваа маска може подолго да издржи, без да ги изгуби состојките.

Совет: Не ја користете доколку кожата ви е осетлива на цимет. Да проверите како ви реагира кожата ставете мал дел на некое не толку истакнато место на лицето. Маската нанесувајте ја со пауза од најмалку една недела.

Повеќе детали погледнете во видеото:

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тенВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

ФОТО: MoguJaToSama.rs