Топчиња од кајсии кои се прават за 5 минути

Топчиња од кајсии кои се прават за 5 минути

Вкусно и едноставно бидејќи се прави за 5 минути и со само 2 состојки:

  • 2 шолји суви кајсии
  • 2 шолји кокос

Ставете ги во блендер додека да добиете компактна смеса. Потоа направете рамномерни топчиња и поминете ги убаво во кокос. Тоа е тоа 🙂

Доколку сакате можете да ги поминете и во мелен орев или сличен мелен јаткаст плод како лешници, ф’стаци, бадеми итн.

Повеќе детали погледнете во видеото:

За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Вистинска кафе уметност – Како да направите фигури со лате пена?

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

singlepost_text