Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

Следуваат жешки денови. Најдобриот начин да се разладите е сладоледот кој најчесто избегнуваме да го јадеме често поради големиот број на калории и шеќери.

Но, кога ќе го изгледате ова видео, ќе научите како да направите брз и природен сладолед со само 3 состојки: 3 банани, лажица мед и малку млеко.

Бананите ги сечкате на тркалца и ги ставате да се замрзнат. Потоа ги годавате во блендер или друг апарат за ситно сецкање, ги додавате медот и млекото и блендирате.

Повеќе детали погледнете во видеото:

Едноставно нели? Одлично е за сите, од најмала до најголема возраст. На здравје!

Погледнете видеа со кулинарски рецепти, трикови и совети тука

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна