Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа

Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен тен од плажа

Сакате да потемните додека сте на одмор, но не сакате претерано да ја горите кожата? Решението не е во скапите масла, ниту во вештачките таблети, туку во овошјето и зеленчукот.

Направете го овој пијалак, пијте го секој ден неколку недели пред одмор и очекувајте комплименти.

Состојки:

  • 1 морков
  • 1 праска
  • 1 парче свежа тиква или диња
  • 1 јаболко

Подготовка:

Едноставно е – ставете ги сите состојки во соковник и блендер, а по желба може да додадете и други овошја заради подобар вкус. Додајте малку лимон заради витаминот Ц и пијте го овој сок секојдневно пред појадокот.

Сепак, кога ќе се изложувате директно на сонце користете ги и сите стандардни средства за дополнителна заштита: крема со повисок фактор, шапка со обод, очила за сонце итн.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Преземено од Прес24