ФОТО: Ова лето побрзо до гиро и морска храна?

ФОТО: Ова лето побрзо до гиро и морска храна?

Убава вест за сите љубители на морската храна, гиро, ѕаѕики, но и на плажите во соседна Грција.

Вчера беше пуштен во употреба новиот автопат на Халкидики, па летово без застои ќе можат да стигнат на некое од тамошните излетнички места.

Погледнете како изгледа новиот автопат во должина од 18 км кој има по две ленти во двата правци и кој е изграден на потегот Неа Потидеа- Касандреиа (клучката кај Калитеа):

Автопат на Халкидики

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Ќе патувате во Грција? – Внимавајте што носите преку граница зашто…

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

Нови правила во Грција: Казна од 150 евра ако носите свое пиење на плажа

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора