Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Доколку патувате во Дубаи, имате можност да го пробате најскапиот сладолед на светот.

Еве уште една работа во која Дубаи се “нај” во светот. Покрај највисоката зграда во светот и најголемиот трговски центар, сега пристигнува и најскапиот сладолед во светот.

Имено, „Scoopi Café“ од Дубаи го создадоа најскапиот сладолед наречен „Black Diamond“, кој чини неверојатни 816 долари за топка.

Основачот на кафе барот внимателно го создал овој сладолед, за кои му биле потребни дури пет недели, а неговите состојки се набавени од секаде ширум светот за да се добие уникатен рецепт.

Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео)

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

singlepost_text