ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Во рестораните се почесто се служи похован сладолед. Ако некогаш сте се запрашале како да направите ваков специјалитет, го имаме одговорот за вас.

Потребни состојки за 6 порции:

6 топки сладолед од ванила (или друг вкус кој го сакате)
1 шолја корн флекс
2 јајца
масло за готвење

Останатиот дел од рецептот погледнете го во видеото:

Погледнете видеа со кулинарски рецепти, трикови и совети тука

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

singlepost_text