Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед и ќе добиете колач за 5 минути

Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед и ќе добиете колач за 5 минути

Прејадени сте, па ви останало малку сладолед и не знаете што да правите со него? Направете го овој едноставен колач на светот од само две состојки. Кога еднаш ќе го пробате постојано ќе го правите, а особено затоа што е готов за 5 минути.

Потребни ви се само: 1 шолја сладолед и 2/3 шолја брашно.

Додадете ги состојките во сад кој може да се става во микро печка и убаво измешајте. Ставете го садот во микро и оставете да се пече помеѓу 3 и 5 минути.

Еве го резултатот:

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови погледнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

singlepost_text