ВИДЕО: Рецептот кој е гледан од над 35 милиони луѓе во светот

ВИДЕО: Рецептот кој е гледан од над 35 милиони луѓе во светот

Овој видео рецепт е прегледан повеќе од 35 милиони пати, а тоа значи дека влегува во врвот на најпопуларните рецепти на светот.

Потребни ви се: компир, путер, јајца, брашно, масло, шунка, кашкавал, сол и бибер

Компирот добро ќе го измиете и ќе го сварите со кора. Исчистете го и додајте путер, јајца, сол и малку бибер па потоа добро изматете да се соедини смесата. За смесата да се згусне додадете брашно па замесете го цврсто тестото.

Додајте уште брашно, ако тестото ви се лепи за рацете.

Потоа во загреана тавче ставете малку масло па пола од тестото растргнете го на дното на плехот. Преку тестото наредете шунка и кашкавал, па одозгора ставете го другиот дел од тестото.

Оставете да се пржи на рингла 3 до 4 минути, а потоа свртете го од другата страна и допржете го додека не зацрвени.

Видеото можете да го погледнете на овој линк:

La golosa schiacciata di patate, un piatto unico che accontent…Scopri la RICETTA della schiacciata di patate, clicca qui —> http://bit.ly/schiacciata-di-patate

Posted by Gnam Gnam on Saturday, May 14, 2016

 

Поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Витамински појадок

Пржени лепчиња

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку…

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Печен спанаќ со јајца

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Пекабеско шунки дизајн

singlepost_text