ВИДЕО: Како да испржите сланина без да направите лом во кујната

ВИДЕО: Како да испржите сланина без да направите лом во кујната

Пржењето на сланината трае подолго, зејтинот прска наоколу и секаде се прави хаос низ кујната.

Погледнете го овој видео трик кој ќе ви покаже како да испечете вкусна сланина, а се околу работната површина да остане чисто:

За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Вистинска кафе уметност – Како да направите фигури со лате пена?

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

singlepost_text