Летен детокс пијалок

Летен детокс пијалок

Пригответе си детокс вода со свежо овошје за само 3 минути.

Сè што ви треба е:

  • вода
  • јагоди
  • лимон
  • јаболко
  • нане или мента

Начин на подготовка:

  1. Балансот на состојките го правите самите.
  2. Овошјето го миете, а јаболкото го лупите.
  3. Овошјето го сечкате на парчиња, а нането го кинете на ливчиња.
  4. Ставате во голема чаша и ја полните со вода. Мешате 2 до 3 минути. Водата ја пиете, а овошјето го јадете на крај како компот.

На здравје!

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Смути – дневна доза витамини

Диетално и вкусно: Домашни брускети со домати (видео)

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Сладолед кој можеш да го јадеш секој ден без да се здебелиш

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

Брза салца со праз

 

singlepost_text