Одлична идеја за ручек

Одлична идеја за ручек

Мирјана Кочовска ни испраќа одлина комбинација за ручек – риба со интегрален ориз и брокула салата. Вкусно, здраво и одлично избалансирано. а кој на Gotvi.mk го објавивме минатиот петок.

Мирјана ја приготвила брокула салатата по рецептот на Шеф Никола Мишковски од ресторан Камник, која беше дел од часовите по готвење во рамки на проектот Кулинари.

Оригиналниот рецепт за оваа неодолива брокула, кој го објавивме пред неколку дена прочитајте го тука. Мирјана вели дека за покиселкаст вкус не ставила суво грозје, а додала балсамико оцет. На овој начин, таа добила комбинација која била целосно по нејзин и вкус на домашните.

Мирјана брокула салата 1

Ви благодариме Мирјана за фотографиите и одличната идеја за ручек 🙂

Праќајте ни и вие ваши рецепти и фотографии кои ќе бидат објавени на Gotvi.mk. Можете на нашата Facebook страна или на e-mail: gotvi@gotvi.mk.

Прочитај поврзани рецепти:

Салата со брокула која ќе ја правите секој ден

Сос од сенф и мед

Телешко месо во сос од буковка

Салата со рукола и пилешко

Полнети тиквици

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо