Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Ако планирате да одите на одмор во Грција, корисно е да ја имате оваа иформација за тоа како се движат цените во рестораните и кафулињата. На овој начин ќе знаете каде да седнете, а да не платите премногу:

Цена во ресторани и кафулиња (во евра)

Гиро сендвич – 2 до 2,50
Гиро порција – 5 до 7
Суфлаки сендвич – 1,80 до 2,30
Пица – 5 до 12
Скара – 5 до 14
Риба – 6 до 60
Салати – 2 до 5
Пиво – 2 до 4,50
Сокови – 2 до 4,50
Вино – 1,5 до 22
Кафе – 1,70 до 4
Коктели – 7 до 10
Жестоки пијалаци – 2 до 6

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

Преземено од Прес24