ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен

ВИДЕО: Рецепт за маска од сода бикарбона за блескав тен

Ана ни покажува едноставна маска за лице која ќе помогне да го истакнете вашиот блескав тен.

Се прави многу брзо и лесно и тоа со две состојки – 2 лажици сода бикарбона и 1 лажица мед.

Мешајте додека да згусне. Треба премногу да згусне. Потоа, нанесете ја маската на Т зоната како и на образите со четка или со рака. Оставете ја да отстои 15 минути, а потоа измијте ја со топол пешкир и вода.

Ако ви остане од смесата покријте ја и оставете ја да отстои во фрижидер. Максимум може да отстои 24 часа.

Повеќе совети за начинот на вадење на маската погледнете во видеото:

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text