Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Појадокот е основата на сите оброци и за многумина е најомилениот дел во денот. Затоа многу е ваѓно во исто време да биде хранлив, вкусен и избалансиран. Билјана денеска ни праќа токму таков предлог за појадок за 4 лица:

Состојки:

  • 4 јајца
  • 4 домати
  • 2 пакувања виршли со кашкавал
  • 200 гр кашкавал
  • маслинки
  • кифлички

Начин на подготовка:

  1. Јајцата ги варите околу 7-8 минути откако водата ќе почне да врие.
  2. Виршлите ги ставате да се варат околу 4 минути или според упатството на кесичката. Билјана за овој рецепт користела виршли со кашкавал на Пекабеско.
  3. Кашкавалот исечкајте го на парчиња. Можете да употребите ајдамер Интерлад или друг кашкавал по вкус.
  4. Кифличките замесете ги по овој рецепт или едноставно купете ги во најблиската пекара.

На здравје!

Поврзани Gotvi.mk рецепти:

Повеќе рецепти во кои користевме Пекабеско производи

ВИДЕО: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Витамински појадок

Пржени лепчиња

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку…

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Печен спанаќ со јајца

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text