Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Заради големиот број на хранливи состојки, медот е препорачлив за секојдневно консумирање. Токму затоа, нутриционистите советуваат да слабеете со негова помош.

Набавете квалитетен мед и следете го овој режим на исхрана. За само 3 дена ќе изгубите околу 2 килограми на здрав начин и што е најважно без изгладнување.

Прв ден

Појадок: 2 меко варени жолчки со лажица мед. Со оброкот пијте чај со лимон или кафе без шеќер.

Ручек: 100 гр сирење, 50 гр варена брокула, 50 гр варен морков и 50 гр варен карфиол. Измиксирајте во блендер и направете крем пире. Испијте уште 1 шолја чај со 1 лажица мед.

Вечера: Шолја бистра супа од зеленчук, парче интегрален леб и 1 јаболко, круша или портокал.

Пред спиење, испијте шолја чај со лимон.

Втор ден

Појадок: Исто како и првиот ден

Ручек: Направете крем од 1 меко варено јајце, лажица мед и 100 гр младо сирење. Со оброкот повторно пијте чај или кафе.

Вечера: 150 гр риба или пилешки филет, мала чинија салата од зеленчук и чај со лимон.

Трет ден

Појадок: Исто како првиот ден + 1 јаболко

Ручек: 50 гр сирење, парче ‘ржан леб и чинија свеж зеленчук со лимонов сок.

Вечера: 300 гр варен зеленчук, 1 меко варено јајце и шолја чај со 1 лажица мед.

Напомена: Секој ден задолжително консумирајте по половина лимон!

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Преземено од Хајд Парк