ВИДЕО: Рецепт за крцкави компирчиња на шведски начин

ВИДЕО: Рецепт за крцкави компирчиња на шведски начин

Крцкави од надвор, сочни и меки одвнатре. Погледнете го овој брз рецепт како да направите компири на шведски начин:

Овој компир на шведски начин е наречен Хазелбек, во чест на ресторанот каде прв пат е зготвен, а кој го носел името Хазелбекен.

Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука

Повеќе посни и веге рецепти тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња на шведски начин

ВИДЕО рецепт: Еве која е тајната за вкусно домашно ѕаѕики

ВИДЕО: 10 креативни рецепти за кои ви се потребни само компири

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин