ВИДЕО: Направете декоративна роза од домат за минута

ВИДЕО: Направете декоративна роза од домат за минута

Сè што ви треба е само еден домат и остар кујнски нож. Другото е волја да го научите овој едноминутен трик кој е опишан во видеото:

Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука

Сега можете овие декорации да ги правите и сами 🙂

Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука

Прочитај интересни рецепти:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

singlepost_text