ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони

ВИДЕО: Домашен рецепт за гумени бомбони

Вкусно уживање и забава за целото семејство – направете домашни гумени бомбони за 10 минути.

Состојки:

  • 1/2 чаша ладна вода
  • 2лажици желатин
  • 85 гр желатин во боја со арома

Начин ан подготовка:

  1. Во сад за готвење со средна големина ставете ги состојките.
  2. Гответе 5 до 10 минути на средна јачина, важно е да внимавате да не зоврие.
  3. Цело време мешајте, а потоа исклучете го шпоретот и ставете го желатинот во сад да се олади. Отстранете ја пената од врвот на смесата.
  4. Земете силиконски калапи и ставете ја смесата, а потоа ставете ги во фрижидер на 15 минути.
  5. Повторете ја постапката, користејќи желатин во различни бои.

Повеќе детали погледнете во видеото:

Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text