Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција

Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција

Добро измијте 30 грама суво грозје и пригответе го во неоштетен сад со 200 мл млеко. На почетокот пијте ја оваа количина три пати дневно, а подоцна зголемете ја количината суво грозје на 50 грама, се додека проблемот не исчезне.

Едно шише од овој пијалак во некои места традиционално им се дава на младоженецот и невестата пред првата брачна ноќ. Традицијата настанала во Индија, а се проширила и во некои земји во Азија каде што живее до ден денес.

Тајната во пијалакот е сувото грозје кое содржи агринин, клучна хранлива материја за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите на жената да забремени, односно го подобрува квалитетот на семената течност кај мажите.

Покрај тоа, ја зголемува и вкупната енергија. Во оригиналниот индиски рецепт се става грозје, млеко и шафран, но постои уште една верзија за негова подготовка.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Еве што треба да јадете за да бидете подобар во креветот

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Превземено од Прес24

singlepost_text