ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

Сакате депилација во домашни услови или едноставно овојпат нема термин за вас во козметичкото студио, еве одличен рецепт како дома да направите брза шеќерна паста со само 3 состојки.

Состојки:

  • 8 лажици шеќер
  • 3 лажици лимонов сок
  • 3 лажици вода

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги состојките во сад на појак оган околу 5 минути. Често мешајте.
  2. После 3 минути намалете ја малку температурата на шпоретот. Готово е кога смесата ќе биде густа како мед.
  3. Претурете во сад каде ќе ја мешате пастата додека не се разлади, односно стане млака.
  4. Смесата ја нанесувате на местото кое сакате да го депилирате во контра правец од растот на влакната.
  5. Почекајте малку и извадете ја смесата, но овој пат во правец во кој растат влакната.

Повеќе детали погледнете во видеото.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text