Како да направите професионални декорации со салфетки (видео)

Како да направите професионални декорации со салфетки (видео)

Слава, именден, роденден, матурска, свечени ручеци за веридба, доаѓање по невеста… многу убави поводи, но секогаш истото прашање: како да направам да биде различно и како да изгледа како се да е приготвено во некој ресторан.Во видеото ви откриваме 3 начини како да направите вистински декорации на масата со најобично салвети:

Погледни повеќе кулинарски совети, трикови и рецепти тука

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Охридски чомлек

Пица лазања

Свежа салата со тестенини

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Која е тајната за совршени лазањи

ВИДЕО: Домашно ќофте на шведски начин

Торта со јагоди

singlepost_text