Еве што треба да јадете за да бидете подобар во креветот

Еве што треба да јадете за да бидете подобар во креветот

Mногу мажи имаат проблем со потенцијата, но немаат на кого да му се обратат за својот проблем. Затоа, ако и вие имате ваков проблем, најпрво обидете се со едноставни работи – промена во исхраната. Понекогаш, само тоа може да е доволно.

Овие три намирници би требало да ги јадете секој ден.

  1. Банани

Срцето е еден од клучните фактори за постигнување на ерекција. Затоа е важно вашата храната да биде богата со калиум, а бананите ви се потребни. Тие исто така содржат висок процент на натруим, што исто така ја подобрува состојбата на срцето и циркулацијата.

2. Лосос

Оваа риба содржи висок процент на есенцијални масни киселини, како омега 3. Тие до некаде ја разредуваат крвта и со самото тоа ја подобруваат ерекцијата. Истражувањата покажале дека циркулацијата на крвта е најважниот дел за постигнување ерекција.

  1. Кромид

Многу научници оваа намирница почнуваат да ја сфаќаат како многу важна за потенција. Кромидот го спречува згрутчувањето на крвта.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Превземено од: Прес24