ВИДЕО: Топ 3 начини да направите вистински декорации со салвети

ВИДЕО: Топ 3 начини да направите вистински декорации со салвети

Слава, именден, роденден, матурска, свечени ручеци за веридба, доаѓање по невеста… многу убави поводи, но секогаш истото прашање: како да направам да биде различно и како да изгледа како се да е приготвено во некој ресторан.

Во видеото ви откриваме 3 начини како да направите вистински декорации на масата со најобично салвети:

Погледни повеќе кулинарски совети, трикови и рецепти тука

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Охридски чомлек

Пица лазања

Свежа салата со тестенини

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Која е тајната за совршени лазањи

ВИДЕО: Домашно ќофте на шведски начин

Торта со јагоди

singlepost_text