Похована зденка, Шведски ќофтиња… Еве кои беа најчитаните рецепти неделава

Похована зденка, Шведски ќофтиња… Еве кои беа најчитаните рецепти неделава

1. На првото место по читаност се похованите зденки. Јадење за кое освен зденки или топено сирење ви требаат само уште 3 состојки и тоа јајца, презла и сусам. И масло за готвење секако 🙂 Еве го рецептот: https://gotvi.mk/2016/05/17/pohovani-zdenki/

2. Второто место резервирано за најдобриот појадок на светот или шакшука. Јадење кое се прави со кромид, домати и јајца, а е многу популарно во Израел. Еве го видеото и рецептот: https://gotvi.mk/2016/05/11/video-recept-za-najdobriot-domasen-pojadok/

3. Видео рецептот за Ќофтиња на шведски начин исто така уриваше рекорди на читаност оваа недела. Погледднете како да го подготвите: https://gotvi.mk/2016/05/21/kjoftinja-na-svedski-nacin/

4. Уште нешто поховано оваа недела во топ 5 најчитаните Gotvi.mk рецепти. Станува збор за поховниот кашкавал и како да го приготвите овој специјалитет и по дома, а не да чекате да ве викнат на некоја свадба за да да го пробате. Еве го рецептот: https://gotvi.mk/2016/04/04/pohovan-kaskaval/

5. Дресингот за неодолива Шеф салата по рецепт на Шеф Ацо го зазема прттото место по читаност на Gotvi.mk семејството. Уживајте во овој едноставен, но мајсторски вкусен рецепт: https://gotvi.mk/2016/05/19/dresin-za-sef-salata/

singlepost_text