Шакшука, ѕаѕики… Еве кои според вас се најпопуларни Gotvi.mk рецепти неделава

Шакшука, ѕаѕики… Еве кои според вас се најпопуларни Gotvi.mk рецепти неделава

1. На првото место се најде најдобриот појадок на светот или шакшука. Јадење кое се прави со кромид, домати и јајца, а е многу популарно во Израел. Еве го видеото и рецептот: https://gotvi.mk/2016/05/11/video-recept-za-najdobriot-domasen-pojadok/

2. Палачинките кои можете да ги јадете речиси неограничено, а се прават само со 2 состојки и неверојатно брзо се најдоа на второто место по читаност од ваша страна. Рецептот прочитајте го на линкот: https://gotvi.mk/2016/05/08/recept-za-palacinki-koi-mozete-da-gi-jadete-neograniceno/

3. Полнетиот пилешки стек кој се полни со само 3 состојки и е навистина вкусен исто така уриваше рекорди на читаност оваа недела. Прочитајте како да го подготвите: https://gotvi.mk/2016/05/10/polnet-pileski-stek/

4. Видео рецептот со неколку тајни како да го направите највкусното ѕаѕики го зазеде четвртото место според читаноста на Gotvi.mk семејството. Еве го рецептот: https://gotvi.mk/2016/05/14/video-recept-koja-e-tajnata-za-vkusno-domasno-tzatziki/

5. Какви 10 рецепти во овие 2 видеа. За да ги подготвите потребен ви е компир. Уживајте во овие рецепти кои се најдоа на 5тотот место по читаност оваа недела: https://gotvi.mk/2016/05/08/video-10kreativni-recepti-so-kompiri/