ВИДЕО: Калиопи пеела за „Донер ќебап” – што разбрале странците од „Дона“?

ВИДЕО: Калиопи пеела за „Донер ќебап” – што разбрале странците од „Дона“?

Дел од коментаторите од намакедонско и балканско наречје пишуваат дека Калиопи била малку гладна на сцената на Евросонг и пеела за донер ќебапи.

Дона, за многумина, особено за оние кои говорат англиски јазик како мајчин, било слично на донер, па така, шегите се дека таа пее за храна. Изворно тука

– Можеби е грешка, но звучеше како Калиопи да пее за донер ќебапи.

– Какви ќебапи сакате? – Донер, донер, донер…

– Ова е најемотивната песна за ќебапи…

– Сакам да гласам за Донер, донер, донер…

– Донер, донер, донер ќебап…гладен сум…

Ова се само дел од твитовите и коментарите за Калиопи и нејзината изведба, но сигурни сме дека таа ќе ја прифати шегата.

Gotvi.mk и честита на поп дивата Калиопи за одличниот настап. Одлична, како и секогаш! Особени честитки и за придружните вокали.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Прочитај повеќе вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text