Каде се македонските јагоди?

Каде се македонските јагоди?

Читател на Gotvi.mk во текот на вчерашниот ден ни ја испрати фотографијава со прашање каде се македонските јагоди?

Тој вели дека веќе неколку недели доека оди да пазари наоѓа само големи јагоди, наместо оние помалите и миризливите, со шербет благ вкус.

Ја отвораме дилемата што се случи со македонските јагоди ан кои до пред неколку години бевме навикнати? Дали не им е дојдена сезоната сеуште, дали ги нема поради климатските промени, промената на семето за јагоди кај македонските земјоделци или нешто друго?

Пишете ни го Вашето мислење во коментарот под статијата.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Шлаг од јагоди

Овошен колач со јагоди

Панакота со јагоди

Колач со афион

Колач со печени јаболка

Неговото височество: Топло – ладен колач

Вкусни колачи кои се прават без брашно

Куглоф колач

Милиброд по едноставен, а многу вкусен рецепт

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

singlepost_text