Нема да ви се верува – еве како најлесно да ја одвоите жолчката од белката (ВИДЕО)

Нема да ви се верува – еве како најлесно да ја одвоите жолчката од белката (ВИДЕО)

Ова го може и мало дете. Колку било едноставно, а ние без потреба сме се нервирале и валкале низ кујна.

Ви треба само мало пластично шише. Погледнете го едноставниот трик во ова 30секундно видео:

Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Витамински појадок

Пржени лепчиња

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку…

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Печен спанаќ со јајца

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула