ВИДЕО: Неверојатно добар рецепт за пилешки кесадиљас

ВИДЕО: Неверојатно добар рецепт за пилешки кесадиљас

Мексиканската храна е многу вкусна, но и инспиративна. Денешна Gotvi.mk препорака е да подготвите брзи пилешки кесадиљас.

Состојки:

  • 2 големи готови тортиљи
  • 1 парче пилешко месо
  • 1/2 шолја чедар сирење
  • 1/2 моцарела сирење
  • 1 лажица сечкан магдонос
  • 1/2 црвен кромид ситно исечкан
  • барбекју сос

По желба можете да додадете и гвакамоле салата со авокадо и павлака.

Деталите погледнете ги во видеото:

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови погледнете тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Ориз на мексикански начин

Оризови нудли со зеленчук

ВИДЕО рецепт: Начос со зеленчук

Брзи друштвени тортиљи за 5 минути

Супер брзи овошни тортиљи

Врап со туна кој се прави за 5 минути

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

singlepost_text